ıllılı.ıl.lı.. Serçe Dizisi Fan Sitesi ..ıl.lı.ıllılı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Serçe Dizisi Fan Sitesi

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaTakvimKayıt OlGiriş yap

Saruhan Hünel İle Röportaj

YazarMesaj
YaZYaGmUrU
Admin
Admin
YaZYaGmUrU

Kadın
Boğa Sıçan
Doğum tarihi : 15/05/84
İş/Hobiler : Pc, Müzik ve Şiir ;)
Lakap : YaZYaGmUrU
Kişisel ileti : ♥ ßiтмє∂єη вυ яüуα öℓѕєм.. уüяєğiм ανυçℓαяıη∂α.. Uуαη∂ıямαѕαη уσк σℓυρ вiтѕєм ∂υ∂αкℓαяıη∂α! ♥
Mood : Saruhan Hünel İle Röportaj Cadi10
Tuttuğu Takım : Saruhan Hünel İle Röportaj F_bahc10

Saruhan Hünel İle Röportaj Empty
MesajKonu: Saruhan Hünel İle Röportaj   Saruhan Hünel İle Röportaj EmptyC.tesi 03 Mayıs 2008, 18:53

‘Duruşum biraz sert’
AYNALI TAHİR DİZİSİNDE ROL ALDIĞI DÖNEMDE ‘EN SEVİLEN KÖTÜ ADAM’ SEÇİLEN SARUHAN HÜNEL, AYNI YOLDA YÜRÜYOR

‘Kaybolan Yıllar’ dizisinin sert adamı ‘Esmer’i canlandıran Saruhan Hünel kısa sürede fanlarını yarattı. Oyuncunun hayranları onu yere göğe koyamıyor, hatta bazıları internet üzerinden evlenme teklif ediyor. Basından uzak durduğunu söyleyen Hünel; kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı

İki sezondur ekrana gelen ve yetimhanede yetişen üç arkadaşın öyküsünün anlatıldığı, ‘Kaybolan Yıllar’ adlı dizi, yeni bir televizyon starı yarattı; Saruhan Hünel’in canlardırdığı; derin devlet, mafya mensubu ‘Esmer’ ise kısa sürede fanatiklerini. Aslında Saruhan Hünel, Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizilerinden ‘Aynalı Tahir’de canlandırdığı ‘Tilki Ekrem’ rolüyle bir dönem yine izleyicinin en sevdiği ‘kötü adam’ olmuştu. Fakat asıl patlamasını ‘Kaybolan Yıllar’da yaptı. Hünel, kendi tabiriyle orta direk bir aileden geliyor. Bu orta direk aile sanata her zaman yakın olmuş. Baba Fevzi Hünel, 1968 yılında siyasetçi Hüsamettin Özkan ile birlikte katıldığı yarışmada dans şampiyonu olmuş. Saruhan Bey’in kızkardeşi Aslı Hünel ise Türk Sanat Müziği sanatçısı. Hayranlarının sıkı sıkıya takip ettiği Saruhan Hünel, hem diziyi hem de kendisini AKŞAM Pazar’a anlattı...

■ ‘Aynalı Tahir’ adlı dizi sizin için dönüm noktası sanıyorum…

Evet. 20’li yaşlarımda TRT için çekilen birkaç tarihi televizyon filminde, daha sonra da Emrah ile iki dizide rol aldım. Askerlikten sonra da ‘Aynalı Tahir’… O dizide de yapımcı olarak şimdi olduğu gibi Sergin Akyaz ile çalışmıştık. Üç tane Aynalı Tahir değişti, onlarca yardımcı oyuncu değişti sadece ben değişmedim. 170 bölüm çektik bu da beş sene ediyor. Orada kötü bir karakteri, Tilki Ekrem’i canlandırıyordum. O dönem Kara Melek’teki rolüyle Sanem Çelik ve ben, yapılan araştırmalarda ‘en sevilen kötüler’ seçilmiştik. Bir yırtma jenerasyonu olduğu için zannediyorum Tilki Ekrem halka daha yakın gelmişti o dönem. Tek başına mücadele eden, her şeyi meşru gösteren, ne yaparsa yapsın kendisi için yapan, bencil bir karakterdi, ama zenginliğe kavuşan bir adamdı! Sosyo-ekenomik yapımız biraz buna müsait olduğu için zannediyorum, çok sevildi.

■ Bu kadar gündemdeyken niçin ara verdiniz dizilere?

Kendi kendime “çok iyi bir proje olmazsa kabul etmeyeceğim” diye söz verdim ve üç sene iş yapmadım. Bu süre içinde bir plastik cerrah arkadaşımla estetik merkezi açtım. Çok teklif geldi ama gelen işler içime sinmedi. Sergin Hanım ‘Kaybolan Yıllar’ projesini getirdiğinde, okudum ve karaktere içim ısındı. Hemen çalışmaya başladık.

28 GÜNDE 11 KİLO VERDİM

■ Gelelim hızla verdiğiniz kilolara… Nasıl yaptınız, bir ilaç kullanmışsınız, bize de söyleyin...

Ben o dönem hiç spor yapmıyordum ve çok kilo almıştım. Benim tek önerim ‘bir endokrinologa gidin, kolay diyetlere’ aldanmayın. Çünkü geriye dönüşü olmayan zararlar veriyor bu tür diyetler. Bana sorulduğunda ben herhangi bir diyet vermiyorum. Tek söyleyebileceğim her gün birkaç tane elma yesinler. Tabii dönerekmek üzerine değil. Bir de minimum yarım saat yürüsünler. Bir de günde 2.5 litre su içiyorum.

■ Aksiyon dediniz de dizide çok hareketlisiniz...

Evet dizide aksiyonda var. Bir de Sergin Hanım beni simsiyah giydirdi, iki tabancayla ateş ettirdi. fiimdi birçok dizide siyah giyinen, çift silahla ateş eden adamlar var; o dizilerin ismini vermeyeyim. Hayranlarımda bunu fark edip bana mail atıyorlar. Benim tarzımda konuşup yürüyen adamlar var. Çevremizdekilerden ziyade bizimle aynı işi yapan insanlar örnek almaya başladı. Bu bizim için sevindirici onlar için üzücü bir duru. Çünkü yaratıcılıkları kısıtlanmış.

■ ‘Kaybolan Yıllar’ biraz ‘Kurtlar Vadisi’ni anımsatıyor. Sizi Polat Alemdar karakteriyle karşılaştırıyorlar. O dizi de size örnek olmuş olabilir mi?

Aslında bu sorunun muhatabı ben değilim; dizinin senaristi Sergin Hanım. Ama ‘Kurtlar Vadisi’yle uzaktan yakından ilgisi yok. Ne öykünme ne benzerlik! Dizideki Esmer, derin devletin adamı, mafya içinde. Aksiyon olacak tabii. Biz helikopter kullansak, biraz aksiyon yapsak, hemen akla ‘Kurtlar Vadisi’ geliyor. Bizimki bir aşk hikayesi onlar daha sertti. Bir de tabanca artık çocuk oyunlarında bile var!

■ Sizden hep ‘maço’ diye bahsediliyor; maço musunuz?

Maçoluk çok göreceli bir kavram, adamına göre değişir. Maçoluk ailenize dikkat etmeniz, sahip çıkmanız, onları kimseye ezdirmemenizse maçoyum. Ailenize laf geldiğinde, ailenizi ya da eşinizi kollamanız, giyimine karışmaktan ziyade, giyimine yardımcı olmanız maçoluksa, evet ben maçoyum!

■ Giyime yardımcı olma kısmını biraz açıklar mısınız?

Hemen açıklayayım! Ben bile giyindiğim zaman eşime mutlaka sorarım. Acaba bu kravat oldu mu diye. O sizin sevdiğiniz insansa size doğrusunu söyler, yardımcı olur. Dolayısıyla ben de çevremdeki sevdiklerim için “bunu giyme, onu yap, yapma” diye asla karışmam. Ama sorulursa söylerim. Sorulmaz da o şekilde giyilirse “başıma bu niye geldi” diye sorarsa, “bundan geldi” derim. Ama insan kötü giyindiğinde mutlaka başına bir şey gelir ülkemizde. Bu bir gerçek. Bu maço lafı benim kız kardeşim yüzünden çıktı. Kardeşim ses sanatçısı. Yetişme çağında hepimizin hataları olabilir. Biz Fatih gibi bir semtte yetiştik. Fatih’te otururken, sanat camiasına yavaş yavaş giriş yaparken, onlar gibi giyinmek, onlar gibi davranmak istersiniz. Ama bu semt bunu kaldıramayabilir. Bu yüzden bir ağabey olarak onu ikaz etmiş olabilirim. Ama ikaz derken öyle höt zöt değil. Duruşum biraz sert benim.

■ Hayata ilişkin hep sert mesajlar veriyorsunuz...

Esnek mesaj vermiyorum çünkü bu ülkede herkes esnek mesaj verme tavrında! Ve o verdikleri mesajda bir terslik varsa “ben onu demedim bunu dedim” diye bir kıvırma payı bırakılıyor. Yok, ben ne hissediyorsam, insanlara karşı dümdüz onu söylerim. Çayı sevmiyorsam sevmiyorum derim. Neden sevmediğimi anlatmam. Dümdüzdür her şey. Bunu yumuşatmak gibi bir çabam yok.

Necla Bayraktar
http://yazyagmuru.biz

Saruhan Hünel İle Röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-